Z OLOMOUCE BEZ BODU

01.03.2020 16:37

Po dvoutýdenní pauze hráči Frýdku-Místu odcestovali k odvetnému utkání do Olomouce. V hale polárka Rysi první utkání ztratili ve třetí třetině, do které vstupovali s vedením 5:2, ale nakonec prohráli 5:6.

V Olomouci domácí předváděli kombinační hru s rychlým přistupováním k hráčům a Rysům se nedařilo a tak dlouhou dobu tahali za kratší konec. Nepřesné přihrávky a špatný pohyb zachraňovali gólmani Rysů Sebastián Šrubař a Matěj Paluzga. První třetina přinesla jediný gól. Rysi hráli přesilovku, ale gól vstřelili v oslabení domácí. Ve druhé třetině se situace zopakovala jen s tou změnou, že Rysi hráli přesilovku 5:3. V závěru přesilovky, ve chvíli kdy trestnou lavici opustil jeden z potrestaných domácích hráčů, jej pasem na útočnou modrou, našel obránce domácích a pro útočníka už nebyl problém vstřelit po samostatném úniku branku na 2:0. Domácí vstřelili ještě jednu branku a do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:0 pro domácí. Třetí třetina byla ve znamení zlepšení pohybu a odměnou bylo Rysům snížení brankami Lukáše Grzymka a Kryštofa Sochy na 3:2. Lukáš Grzymek měl i dvě další velké příležitosti na otočení stavu utkání, ale bohužel nebyl úspěšný a tak stavem 3:2 a těsnou prohrou skončilo i utkání.